We are in fact a team whether or not you realize it, and we shall be able to come much more together once we can openly work with you

SaLuSa 4-March-2011

pm


THE ENTIRE 14:02' INTERVIEW IS AVAILABLE AT

Friday, 11 May 2012

14:04:2012


The Galactic Federation through Wanderer of the Skies14:04:2012


Federasyondan selamlar:Bugün Dünya'nızda, kolektif düşünceleriniz Illuminati tutuklanmaları ve finans sisteminizin yeniden yapılanmasına odaklandıkça büyük bir umut yeşeriyor. Bunlar aynı beklendiği gibi. Hepsi dünyanızda planlı bir şekilde yürüyor. Öyle ki, bu stratejik gelişmeyi derinlemesine bilseydiniz şaşkına dönerdiniz. Burada, şu anda yürülükte olan ve önümüzdeki haftalarda meyvelerini alacağınız planları tehlikeye atmayacak şekilde konuşmak için bulunuyoruz.

Bunca zamandır üstesinden geldiğiniz, ancak bu defa konuya uzak olanların da dikkatini çekecek tüm dünyanızı saracak büyük bilgi hareketlerine hazırlanın. Bu, uykuda olan bireyler için sıradaki ve şimdiye kadarki en büyük uyanış olacak. Bu bilgi çok kaynaktan gelecek. Buna şimdiden üzerindeki Illuminati kontrolünü atmaya başlamış medya da dahil. Gerçekler direnenlerin üzerine gitmeye, bu bilgilerin hep "günyüzüne çıkmasını" isteyenlerse bu amaçlarında başarılı olmaya başlıyorlar. Şimdi bu sızıntılar, sizi ifşaata götürecek bilgi sellerine dönüşecek.

Elbette, haberlerde de olan güncel roket fırlatma olayında parmağımız var. Bu artık net bir şekilde bellidir ki dünyadaki eylemlerimize karşı askeri hiçbir girişim cevap bulamaz. Bu korku tüccarlığı insanları her ne kadar nükleer silahlara, potansiyel terör saldırılarına yoğunlaştırsa da, biz size her zamanki gibi şunu söyleyeceğiz: Korkacak hiçbir şey yoktur.

İzlanda ulusunuz gezegenin iyiliği için finansal stratejiler konusunda bir test alanı olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle, onların süreç/ilerlemesini takip etmeniz akıllıca olur. Çünkü çok kısa zaman içinde bu tüm ülkelerin kaderi olacaktır. Hep öğütlediğimiz gibi, böyle bir hareket asla dünyanın büyük güçleri ya da devletlerinden gelmezdi, ancak olaylar başladığında, onlar da bir domino etkisi gibi hemen arkadan takip edecekler.

Kuşku zamanı bitiyor. Umut zamanı başladı. Şimdi gerçek bir değişim göreceksiniz; elle tutulur ve herkesçe gözlemlenebilir. Bu meseleler başınızı döndürecek kadar hızlı bir şekilde meydana gelecek. Şimdi başlangıcın başlangıcı için sıkı tutunun. Bu değişiklikler geldikçe, Gaia'da umut ve sevginize karşılık verecek. O, şimdiden herkesin yararına olan değişiklikleri hallediyor. Değişimler devam ettikçe, en az yaşam kaybıyla, birkaç ciddi deprem daha olacak.

Ebediyen sizinleyiz, ailemiz. Sizinle yeniden bir araya gelişimizi, geleceğiniz ile ilgili sevgi ve heyecanımızı paylaşma fırsatımızı iple çekiyoruz.


Barış içinde olun.


Channeler: Wanderer of the Sky

Çeviri: Emreskopi

Translations

  

No comments:

Post a Comment

NEWS ABOUT TURKISH RESISTANCE

MAKE THIS VIRAL! Prepare For Change

It is time now to make the next step in creating the infrastructure for the Event on the surface of this planet.

The main reference site with preparedness instructions for the general population has reached a certain degree of completion and needs to go viral:

http://prepareforchange.net/

Although the civil authority and the Resistance Movement will provide their own infrastructure at the time of the Event, it is very important to have grassroots infrastructure as well. Our alternative infrastructure will fill in the gaps and will ensure that the transition will be smoother and more harmonious.

Six task groups were created: planetary leadership group, healers group, media group, new renaissance group, new technologies group and financial group. All these groups will develop practical tools which can help easing the transition at the time of the Event in their specific area.

If you want to actively participate in any of those six groups, click here:

http://prepareforchange.net/participate/

Our website will be translated into many world languages so the message can spread worldwide. We are actively seeking translators and if you wish to join our translation teams, use the same participation form, stating that you wish to volunteer as a translator:

http://prepareforchange.net/participate/

There will be many projects pertaining to the preparedness of the surface population for the Event announced on my blog very soon and our new website will be the main communication hub for those projects
Updated information:

http://insanlikolmedi.tumblr.com/

Gas-mask made from water bottle.

Updating visuals from the Resistance: http://occupygezipics.tumblr.com/

The only hero TV channel constantly broadcasting from resistance: http://www.trcanlitv.net/2013/05/halk-tv-izle.html

Another important issue is:

Some dark forces try to show this as Turkish spring, like Arab spring. This is not something as it was in Libya, Bahrein or Egypt. This is 10 years of unrests respond to government. Football clubs killing each other for goals, left parties, right parties, communists, religious people, modern people, every type of citizen helping each other and united against Tayyip Erdogan (president)

Police told using orange gas in some locations too (orange agent: real chemical USA used in Vietnam war)
Please sign this Petition

Foto

Read more about it and sign it here:
http://www.avaaz.org/en/petition/How_to_REALLY_Save_US_Army_Recruiters_From_Preventable_Suicides/?eQSwffb


TURKISH - MASS VISUALISAT​ION VENUS TRANSIT JUNE 5-6

Mass visualization - Venus transit