We are in fact a team whether or not you realize it, and we shall be able to come much more together once we can openly work with you

SaLuSa 4-March-2011

pm


THE ENTIRE 14:02' INTERVIEW IS AVAILABLE AT

Saturday, 17 September 2011

September 7, 2011


 
The Galactic Federation through Wanderer of the Skies


September 7, 2011
Federasyondan selamlar:


Olaylar şu an bizim beklediğimizden de seri geliştiğinden size bir sonraki güncellemeyi şimdi vermeye karar verdik. Toplumlarınızda iki önemli unsur dönüm noktasına varmıştır. İlki bankacılıktaki endişelerin, para sisteminin yeni düzene dönüşmesi için gereken değiş tokuş/takasların yapılmasına neden olmasıdır. Bir grup ülke bu konuda beklediğimizden daha kısa bir sürede Illuminati'yi imtiyaza zorladı. İkincisi, bazı ülkelerinizin askeri gruplaşmaları son anlaşmalarla oldukça uyum içerisinde, ki bu da İfşaat için geçmişe göre daha güvenli bir ortamı hazırlıyor.

Şunu vurgulamak isteriz ki geçmişde tam da ilerlemek için herşey yolunda derken şartların değiştiği pek çok zamanlar olmuştur. Bu yüzdendir ki kaçınılmaz olanı erteliyoruz. Bu gelişmelerin İfşaatı garantileyeceğini kesin olarak söyleyemeyiz. Sadece liderleriniz için yeni bir fırsat penceresinin açıldığını ve bundan faydalanarak süreci ilerletebileceklerini söyleyebiliriz.

Gelecek şey için hala hazırlıksız olan üzücü derecede çok insan olsa da inanıyoruz ki bu bireyler sizin yeterli bilgi ve kararlılığınızla sıçramaların en kötüsünü bile aşacaklardır. Burada daha büyük yeni Galaktik Aileniz ile ilgilendikçe düşüncelerdeki, psikolojideki ve zihinsel/duygusal sağlıktaki sıçramanızdan bahsediyoruz.

Olaylar gelişirken, emin olun herşey en büyük kaygıları sizin iyiliğiniz olan ruhsal varlıkların da yardımı ile bizim tarafımızdan planlanmıştır. Sizi hedeflerinizden saptıracak kişilerin korkusuna oynamayın . Her birinizin oynayacağı belirli bir rol var ve bunu detaylıca bilmeseniz de, ya da hiç bilmeseniz bile bunun sizi yıkmasına izin vermeyin. Her zaman hissettiğiniz "büyük" birşey olmak üzere olduğu ve sizin bunu parçası olacağınız duygusu göz ardı edilemeyecek kadar özgün duygulardır. Bu konuda söylediğimizi kabul bile etmeyin. Sadece içinize bakın ve bu gerçeği kendiniz farkedin. Bunu da parçası olacağınız kesin plana "parmağınızı koymasanız bile" bir yol gösterici olarak kabul edin.

Şu ana kadarki emeklerinizin tüm bu sürecin ilerleyişine tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yardımı olmuştur. Gerçeğe ve Işığa adanmışlığınız, burada birleşmemizi yakınlaştırmak için çalışırken bizim için harikulade bir esin kaynağıdır. Sevgi anahtardır. Kapıyı açmanın zamanıdır.


Huzur içinde olun.


Channeler: Wanderer of the SkiesÇeviri: Emreskopi 


 Translations

http://wandereroftheskiesrussian.blogspot.com/ - RUSSIAN
No comments:

Post a Comment

NEWS ABOUT TURKISH RESISTANCE

MAKE THIS VIRAL! Prepare For Change

It is time now to make the next step in creating the infrastructure for the Event on the surface of this planet.

The main reference site with preparedness instructions for the general population has reached a certain degree of completion and needs to go viral:

http://prepareforchange.net/

Although the civil authority and the Resistance Movement will provide their own infrastructure at the time of the Event, it is very important to have grassroots infrastructure as well. Our alternative infrastructure will fill in the gaps and will ensure that the transition will be smoother and more harmonious.

Six task groups were created: planetary leadership group, healers group, media group, new renaissance group, new technologies group and financial group. All these groups will develop practical tools which can help easing the transition at the time of the Event in their specific area.

If you want to actively participate in any of those six groups, click here:

http://prepareforchange.net/participate/

Our website will be translated into many world languages so the message can spread worldwide. We are actively seeking translators and if you wish to join our translation teams, use the same participation form, stating that you wish to volunteer as a translator:

http://prepareforchange.net/participate/

There will be many projects pertaining to the preparedness of the surface population for the Event announced on my blog very soon and our new website will be the main communication hub for those projects
Updated information:

http://insanlikolmedi.tumblr.com/

Gas-mask made from water bottle.

Updating visuals from the Resistance: http://occupygezipics.tumblr.com/

The only hero TV channel constantly broadcasting from resistance: http://www.trcanlitv.net/2013/05/halk-tv-izle.html

Another important issue is:

Some dark forces try to show this as Turkish spring, like Arab spring. This is not something as it was in Libya, Bahrein or Egypt. This is 10 years of unrests respond to government. Football clubs killing each other for goals, left parties, right parties, communists, religious people, modern people, every type of citizen helping each other and united against Tayyip Erdogan (president)

Police told using orange gas in some locations too (orange agent: real chemical USA used in Vietnam war)
Please sign this Petition

Foto

Read more about it and sign it here:
http://www.avaaz.org/en/petition/How_to_REALLY_Save_US_Army_Recruiters_From_Preventable_Suicides/?eQSwffb


TURKISH - MASS VISUALISAT​ION VENUS TRANSIT JUNE 5-6

Mass visualization - Venus transit